CTS Resistor Products 73M2AR007F
73M2AR007F
Part No.:
73M2AR007F
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ShinYua73M2AR007F.pdf
Description:
RES 0.007 OHM 1% 2W 2512
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Series:
73M2A
Resistance:
7 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
2W
Composition:
Metal Film
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.248 L x 0.126 W (6.30mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.035 (0.90mm)