CTS Resistor Products 73M3BR022F
73M3BR022F
Part No.:
73M3BR022F
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYua73M3BR022F.pdf
Description:
RES 0.022 OHM 1% 3W 2726
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
73M3B
ProductStatus:
Active
Resistance:
22 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
3W
Composition:
Metal Film
Features:
Current Sense
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.264 L x 0.283 W (6.70mm x 7.20mm)
Height-Seated(Max):
0.051 (1.30mm)