CTS Resistor Products 73M3BR082F
73M3BR082F
Part No.:
73M3BR082F
Datasheet:
ShinYua73M3BR082F.pdf
Description:
RES 0.082 OHM 1% 3W 2726
Resistance:
82 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
3W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.264 L x 0.283 W (6.70mm x 7.20mm)
Height-Seated(Max):
0.051 (1.30mm)