CTS Resistor Products 73WL6R180J
73WL6R180J
Part No.:
73WL6R180J
Datasheet:
ShinYua73WL6R180J.pdf
Description:
RES 0.18 OHM 5% 1W 2010 WIDE
Resistance:
180 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.098 L x 0.197 W (2.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.71mm)