CTS Resistor Products 73WL6R910F
73WL6R910F
Part No.:
73WL6R910F
Package:
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Datasheet:
ShinYua73WL6R910F.pdf
Description:
RES 0.91 OHM 1% 1W 2010 WIDE
  • Related Categories
Package/Case:
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Series:
73WLx
Resistance:
910 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.098 L x 0.197 W (2.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.71mm)