CTS Resistor Products 73WL7R820J
73WL7R820J
Part No.:
73WL7R820J
Package:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Datasheet:
ShinYua73WL7R820J.pdf
Description:
RES 0.82 OHM 5% 2W 2512 WIDE
  • Related Categories
Package/Case:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Series:
73WLx
Resistance:
820 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
2W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.126 L x 0.248 W (3.20mm x 6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.71mm)