CTS Resistor Products 742C083473JP
742C083473JP
Part No.:
742C083473JP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
ShinYua742C083473JP.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 1206
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
742
ProductStatus:
Active
CircuitType:
Isolated
Resistance(Ohms):
47k
Tolerance:
±5%
NumberofResistors:
4
ResistorMatchingRatio:
Resistor-Ratio-Drift:
NumberofPins:
8
PowerPerElement:
63mW
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)