C&K 8121SD9A3LE
8121SD9A3LE
Part No.:
8121SD9A3LE
Manufacturer:
C&K
Category:
Pushbutton Switches
Package:
Datasheet:
8121SD9A3LE.pdf
Description:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT
Packaging:
Bulk
Series:
8020
ProductStatus:
Obsolete
MountingType:
Through Hole, Right Angle
Type:
Standard
Circuit:
SPDT
SwitchFunction:
On-Mom
CurrentRating(Amps):
1A (AC/DC)
VoltageRating-AC:
120 V
VoltageRating-DC:
28 V