TE Connectivity Raychem Cable Protection 82A0124-26-9/96
82A0124-26-9/96
Part No.:
82A0124-26-9/96
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
ShinYua82A0124-26-9/96.pdf
Description:
FLEXWIRE CABLE-10/ SM
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
CableType:
Multi-Conductor
NumberofConductors:
2 (1 Pair Twisted)
WireGauge:
26 AWG
ConductorStrand:
63/44
ConductorMaterial:
Copper Alloy, Silver Coated
Jacket(Insulation)Material:
Jacket(Insulation)Diameter:
0.066 (1.68mm)
ShieldType:
Length:
JacketColor:
Ratings:
Features:
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
150°C