TE Connectivity Raychem Cable Protection 82A1121-28-6/9-9
82A1121-28-6/9-9
Part No.:
82A1121-28-6/9-9
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
ShinYua82A1121-28-6/9-9.pdf
Description:
FLEXWIRE CABLE-10/ SM
Packaging:
Bulk
CableType:
Multi-Conductor
NumberofConductors:
2
WireGauge:
28 AWG
ConductorStrand:
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Material:
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket(Insulation)Diameter:
0.091 (2.31mm)
ShieldType:
Braid
Length:
JacketColor:
White
Ratings:
Features:
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
150°C