TE Connectivity Raychem Cable Protection 82A1121-28-9/90-9
82A1121-28-9/90-9
Part No.:
82A1121-28-9/90-9
Datasheet:
ShinYua82A1121-28-9/90-9.pdf
WireGauge:
28 AWG
ConductorStrand:
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter:
0.091 (2.31mm)
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
150°C