TE Connectivity Raychem Cable Protection 82A1122-16-9/96-9
82A1122-16-9/96-9
Part No.:
82A1122-16-9/96-9
Datasheet:
ShinYua82A1122-16-9/96-9.pdf
WireGauge:
16 AWG
ConductorStrand:
259/40
ConductorMaterial:
Copper, Silver Coated
Jacket(Insulation)Diameter:
0.201 (5.11mm)
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
150°C