Amphenol ICC (FCI) 86585-024LF
86585-024LF
Part No.:
86585-024LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
ShinYua86585-024LF.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 24POS 3.18MM
Packaging:
Bag
Series:
Mini-PV™, Basics+
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Receptacle
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
24
Pitch:
0.125 (3.18mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.250 (6.35mm)