Amphenol ICC (FCI) 86855-010LF
86855-010LF
Part No.:
86855-010LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
ShinYua86855-010LF.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 10POS 2.54MM
Packaging:
Bag
Series:
Mini-PV™, Basics+
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Receptacle
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
10
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.100 (2.54mm)