Amphenol ICC (FCI) 90311-044LF
90311-044LF
Part No.:
90311-044LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
ShinYua90311-044LF.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 44POS 2.00MM
Packaging:
Bulk
Series:
Minitek® 2.00mm
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Receptacle
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
44
Pitch:
0.079 (2.00mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.079 (2.00mm)