Cornell Dubilier Electronics (CDE) 930C1P22K-F
930C1P22K-F
Part No.:
930C1P22K-F
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Category:
Film Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYua930C1P22K-F.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
930C
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
70V
VoltageRating-DC:
100V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.276 Dia x 0.748 L (7.00mm x 19.00mm)