Cornell Dubilier Electronics (CDE) 930C4P39K-F
930C4P39K-F
Part No.:
930C4P39K-F
Datasheet:
ShinYua930C4P39K-F.pdf
Description:
CAP FILM 0.39UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance:
0.39 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
250V
VoltageRating-DC:
400V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.504 Dia x 1.000 L (12.80mm x 25.40mm)