TE Connectivity Laird AB8963CS
AB8963CS
Part No.:
AB8963CS
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaAB8963CS.pdf
Description:
RF ANT 933MHZ WHIP STR NMO BASE
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
933MHz
FrequencyRange:
896MHz ~ 970MHz
AntennaType:
Whip, Straight
NumberofBands:
1
VSWR:
1.5
ReturnLoss:
Gain:
3.5dBi
Power-Max:
200 W