American Bright Optoelectronics Corporation AB-FA024BL-19712-XA1
AB-FA024BL-19712-XA1
Part No.:
AB-FA024BL-19712-XA1
Manufacturer:
American Bright Optoelectronics Corporation
Category:
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Package:
Datasheet:
ShinYuaAB-FA024BL-19712-XA1.pdf
Description:
LIGHT STRIP W IP20 24V 120LEDM B
Packaging:
Bag
Series:
AB-FA
ProductStatus:
Active
Type:
LED Module
Color:
Blue
CCT(K):
Wavelength:
470nm (465nm ~ 475nm)
Configuration:
Linear Light Strip, Flexible
LuminousFlux@Current/Temperature:
144lm
Current-Test:
330mA
Temperature-Test:
25°C
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
24V
Lumens/Watt@Current-Test:
18 lm/W
Current-Max:
CRI(ColorRenderingIndex):
80
ViewingAngle:
120°
Features:
IP20
Size/Dimension:
5000.00mm L x 10.00mm W
Height:
2.50mm