American Bright Optoelectronics Corporation AB-FD02406-19712-XA2
AB-FD02406-19712-XA2
Part No.:
AB-FD02406-19712-XA2
Manufacturer:
American Bright Optoelectronics Corporation
Category:
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Package:
Datasheet:
ShinYuaAB-FD02406-19712-XA2.pdf
Description:
LIGHT STRIP W IP68 24V 60LEDM RG
Packaging:
Bag
Series:
AB-FD
ProductStatus:
Active
Type:
LED Module
Color:
Red, Green, Blue (RGB)
CCT(K):
Wavelength:
630nm Red, 528nm Blue, 470nm Green
Configuration:
Linear Light Strip, Flexible
LuminousFlux@Current/Temperature:
90lm Red, 248lm Green, 56lm Blue
Current-Test:
420mA
Temperature-Test:
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
24V
Lumens/Watt@Current-Test:
9 lm/W Red, 25 lm/W Green, 6 lm/W Blue
Current-Max:
CRI(ColorRenderingIndex):
ViewingAngle:
120°
Features:
IP68
Size/Dimension:
5000.00mm L x 14.50mm W
Height:
6.50mm