Yageo AC0603FRNPO9BN150
AC0603FRNPO9BN150
Part No.:
AC0603FRNPO9BN150
Category:
Ceramic Capacitors
Datasheet:
ShinYuaAC0603FRNPO9BN150.pdf
Description:
CAP CER 15PF 50V C0G/NPO 0603
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Active
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
AEC-Q200
Applications:
Automotive
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)