Yageo AC0805FR-073M3L
AC0805FR-073M3L
Part No.:
AC0805FR-073M3L
Datasheet:
ShinYuaAC0805FR-073M3L.pdf
Description:
RES SMD 3.3M OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
3.3 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)