Yageo AC0805FR-102K2L
AC0805FR-102K2L
Part No.:
AC0805FR-102K2L
Datasheet:
ShinYuaAC0805FR-102K2L.pdf
Description:
RESISTOR SMD
Resistance:
2.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Automotive AEC-Q200
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)