Yageo AC2010FK-073K48L
AC2010FK-073K48L
Part No.:
AC2010FK-073K48L
Datasheet:
ShinYuaAC2010FK-073K48L.pdf
Description:
RES SMD 3.48K OHM 1% 3/4W 2010
Resistance:
3.48 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.75W, 3/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)