Broadcom Limited ACPL-312U-300E
ACPL-312U-300E
Part No.:
ACPL-312U-300E
Category:
Isolators - Gate Drivers
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
ShinYuaACPL-312U-300E.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV GATE DRVR 8DIP GW
Packaging:
Tube
Series:
Automotive, AEC-Q100, R²Coupler™
ProductStatus:
Active
Technology:
Optical Coupling
CommonModeTransientImmunity(Min):
25kV/µs
PropagationDelaytpLH/tpHL(Max):
500ns, 500ns
PulseWidthDistortion(Max):
300ns
Rise/FallTime(Typ):
100ns, 100ns
Current-OutputHighLow:
2A, 2A
Current-PeakOutput:
2.5A
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
1.5V
Current-DCForward(If)(Max):
20 mA
Voltage-OutputSupply:
15V ~ 30V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C