Broadcom Limited ACPL-563KL-200
ACPL-563KL-200
Part No.:
ACPL-563KL-200
Category:
Optoisolators - Logic Output
Package:
8-CDIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
ShinYuaACPL-563KL-200.pdf
Description:
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COLL 8DIP
Packaging:
Tube
NumberofChannels:
2
Inputs-Side1/Side2:
2/0
Voltage-Isolation:
1500VDC
CommonModeTransientImmunity(Min):
1kV/µs
InputType:
DC
OutputType:
Open Collector, Schottky Clamped
Current-Output/Channel:
25 mA
DataRate:
10MBd
PropagationDelaytpLH/tpHL(Max):
100ns, 100ns
Rise/FallTime(Typ):
20ns, 8ns
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
1.55V
Current-DCForward(If)(Max):
20mA
Voltage-Supply:
3V ~ 3.6V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C