Broadcom Limited ACPL-M61T-500
ACPL-M61T-500
Part No.:
ACPL-M61T-500
Package:
6-SOIC (0.173, 4.40mm Width), 5 Leads
Datasheet:
ShinYuaACPL-M61T-500.pdf
Description:
OPTOISO 4KV OPN COLLECTOR 5SO
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Automotive, AEC-Q100, R²Coupler™
ProductStatus:
Discontinued at Mosen
Voltage-Isolation:
4000Vrms
CommonModeTransientImmunity(Min):
15kV/µs
OutputType:
Open Collector, Schottky Clamped
Current-Output/Channel:
50 mA
DataRate:
10MBd
PropagationDelaytpLH/tpHL(Max):
75ns, 75ns
Rise/FallTime(Typ):
24ns, 10ns
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
1.5V
Current-DCForward(If)(Max):
20mA
Voltage-Supply:
4.5V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
MountingType:
Surface Mount
Datasheet:
ShinYuaACPL-M61T-500.pdf
1. How to order ACPL-M61T-500 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ACPL-M61T-500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ACPL-M61T-500?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ACPL-M61T-500.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ACPL-M72T-500E ACPL-M72T-000E ACPL-M71T-000E ACPL-M46T-000E ACPL-M61T-500E
Part Number ACPL-M72T-500E ACPL-M72T-000E ACPL-M71T-000E ACPL-M46T-000E ACPL-M61T-500E
Manufacturer Broadcom Limited Broadcom Limited Broadcom Limited Broadcom Limited Broadcom Limited
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
NumberofChannels 1 1 1 1 1
Inputs-Side1/Side2 1/0 1/0 1/0 1/0 1/0
Voltage-Isolation 4000Vrms 4000Vrms 4000Vrms 4000Vrms 4000Vrms
CommonModeTransientImmunity(Min) 15kV/µs 15kV/µs 15kV/µs 15kV/µs 15kV/µs
InputType DC DC DC DC DC
Current-Output/Channel 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA
DataRate 10MBd 10MBd 10MBd 10MBd 10MBd
PropagationDelaytpLH/tpHL(Max) 75ns, 75ns 75ns, 75ns 75ns, 75ns 75ns, 75ns 75ns, 75ns
Rise/FallTime(Typ) 24ns, 10ns 24ns, 10ns 24ns, 10ns 24ns, 10ns 24ns, 10ns
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V
Current-DCForward(If)(Max) 20mA 20mA 20mA 20mA 20mA
Voltage-Supply 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C