Broadcom Limited ACPL-P611-500E
ACPL-P611-500E
Part No.:
ACPL-P611-500E
Category:
Optoisolators - Logic Output
Package:
6-SOIC (0.268, 6.80mm Width)
Datasheet:
ShinYuaACPL-P611-500E.pdf
Description:
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 6SO
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
1
Inputs-Side1/Side2:
1/0
CommonModeTransientImmunity(Min):
10kV/µs
InputType:
DC
OutputType:
Open Collector, Schottky Clamped
Current-Output/Channel:
50 mA
DataRate:
10MBd
PropagationDelaytpLH/tpHL(Max):
75ns, 75ns
Rise/FallTime(Typ):
24ns, 10ns
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
1.5V
Current-DCForward(If)(Max):
20mA
Voltage-Supply:
4.5V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C