Broadcom Limited ACSL-6210-50RE
ACSL-6210-50RE
Part No.:
ACSL-6210-50RE
Manufacturer:
Broadcom Limited
Category:
Optoisolators - Logic Output
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaACSL-6210-50RE.pdf
Description:
OPTOISO 2.5KV 2CH OPEN COLL 8SO
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
NumberofChannels:
2
Inputs-Side1/Side2:
1/1
Voltage-Isolation:
2500Vrms
CommonModeTransientImmunity(Min):
10kV/µs
InputType:
DC
OutputType:
Open Collector, Schottky Clamped
Current-Output/Channel:
50 mA
DataRate:
15MBd
PropagationDelaytpLH/tpHL(Max):
100ns, 100ns
Rise/FallTime(Typ):
30ns, 12ns
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
1.52V
Current-DCForward(If)(Max):
15mA
Voltage-Supply:
3V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C