Broadcom Limited ACSL-6300-50TE
ACSL-6300-50TE
Part No.:
ACSL-6300-50TE
Package:
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaACSL-6300-50TE.pdf
Description:
OPTOISO 2.5KV 3CH OPEN COLL 16SO
NumberofChannels:
3
Inputs-Side1/Side2:
3/0
CommonModeTransientImmunity(Min):
10kV/µs
Current-Output/Channel:
50 mA
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
1.52V
Current-DCForward(If)(Max):
15mA
Voltage-Supply:
3V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C