Cornell Dubilier Electronics (CDE) AEB226M2WS44B-F
AEB226M2WS44B-F
Part No.:
AEB226M2WS44B-F
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaAEB226M2WS44B-F.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 450V SMD
Packaging:
Bulk
Series:
AEB
ProductStatus:
Discontinued at Mosen
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency:
280 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
560 mA @ 100 kHz
Impedance:
1.8 Ohms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
0.846 (21.50mm)
SurfaceMountLandSize:
0.748 L x 0.748 W (19.00mm x 19.00mm)