Yageo AF0402FR-0749R9L
AF0402FR-0749R9L
Part No.:
AF0402FR-0749R9L
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaAF0402FR-0749R9L.pdf
Description:
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/16W 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
49.9 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.015 (0.37mm)