Yageo AF0603FR-074K99L
AF0603FR-074K99L
Part No.:
AF0603FR-074K99L
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaAF0603FR-074K99L.pdf
Description:
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/10W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
4.99 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)