Abracon LLC AIUR-02H-331J
AIUR-02H-331J
Part No.:
AIUR-02H-331J
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Fixed Inductors
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
AIUR-02H-331J.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 390MA 620MOHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Vertical Cylinder
Packaging:
Bulk
Series:
AIUR-02H
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
390 mA
Current-Saturation(Isat):
780mA
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
620mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz