Altran Magnetics, LLC AMI-23-20-6
AMI-23-20-6
Part No.:
AMI-23-20-6
Datasheet:
AMI-23-20-6.pdf
Description:
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
Series:
AMI-23
Configuration:
Single Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
250V
Current:
20 A
Frequency-Operating:
DC ~ 400Hz
Applications:
General Purpose
OperatingTemperature:
-25°C ~ 100°C