Altran Magnetics, LLC AMI-23A-16-3
AMI-23A-16-3
Part No.:
AMI-23A-16-3
Manufacturer:
Altran Magnetics, LLC
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
AMI-23A-16-3.pdf
Description:
LINE FILTER 250VAC 16A CHASS MNT
Packaging:
Box
Series:
AMI-23
ProductStatus:
Active
FilterType:
Single Phase
Configuration:
Single Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
250V
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral):
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase):
Current:
16 A
Frequency-Operating:
DC ~ 400Hz
Applications:
Safety
ApprovalAgency:
CE, cURus
OperatingTemperature:
-25°C ~ 100°C