Altran Magnetics, LLC AMI-29-12-3
AMI-29-12-3
Part No.:
AMI-29-12-3
Datasheet:
AMI-29-12-3.pdf
Description:
LINE FILTER 110/250VAC 12A CHAS
Series:
AMI-29
Configuration:
Two Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
250V
Current:
12 A
Frequency-Operating:
DC ~ 400Hz
Applications:
General Purpose
OperatingTemperature:
-25°C ~ 100°C