Altran Magnetics, LLC AMI-M11P-3-10-B-2
AMI-M11P-3-10-B-2
Part No.:
AMI-M11P-3-10-B-2
Manufacturer:
Altran Magnetics, LLC
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
ShinYuaAMI-M11P-3-10-B-2.pdf
Description:
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT
Packaging:
Box
Series:
AMI-M11P
ProductStatus:
Active
FilterType:
Single Phase
Configuration:
Single Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
250V
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral):
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase):
Current:
10 A
Frequency-Operating:
50/60Hz
Applications:
General Purpose
ApprovalAgency:
OperatingTemperature:
-10°C ~ 40°C