Taiyo Yuden AMK107BBJ476MA-RE
AMK107BBJ476MA-RE
Part No.:
AMK107BBJ476MA-RE
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaAMK107BBJ476MA-RE.pdf
Description:
CAP CER 47UF 4V X5R 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
4V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.039 (1.00mm)