Taiyo Yuden AMK325ABJ227MMHP
AMK325ABJ227MMHP
Part No.:
AMK325ABJ227MMHP
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaAMK325ABJ227MMHP.pdf
Description:
CAP CER 220UF 4V X5R 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
4V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
Automotive, SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.110 (2.80mm)