Abracon LLC AMPDEEH-A13
AMPDEEH-A13
Part No.:
AMPDEEH-A13
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Package:
Datasheet:
ShinYuaAMPDEEH-A13.pdf
Description:
OSC MEMS XO DUAL OUTPUT
Packaging:
Bulk
Series:
AMPD
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency-Output1:
6.1298496MHz, 6.16791MHz
Frequency-Output2:
Frequency-Output3:
Frequency-Output4:
Function:
Output:
CMOS
Voltage-Supply:
1.71V ~ 3.63V
FrequencyStability:
±50ppm
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
Current-Supply(Max):
1.3mA (Typ)
Ratings:
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height:
0.035 (0.90mm)