Mini-Circuits ANNEF-50K+
ANNEF-50K+
Part No.:
ANNEF-50K+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Category:
Coaxial Connectors (RF) - Terminators
Package:
Datasheet:
ANNEF-50K+.pdf
Description:
TERM / 2.92MM-F / 40GHZ ROHS
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
ConnectorStyle:
2.92mm
ConnectorType:
Jack, Female Socket
Frequency-Max:
40 GHz
Impedance:
50 Ohms