Red Lion Controls ANT-MD24-12
ANT-MD24-12
Part No.:
ANT-MD24-12
Manufacturer:
Red Lion Controls
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaANT-MD24-12.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ PANEL N FEM BRKT
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
RFFamily/Standard:
WiFi
FrequencyGroup:
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency(Center/Band):
2.4GHz
FrequencyRange:
2.4GHz ~ 2.483GHz
AntennaType:
Panel
NumberofBands:
1
VSWR:
1.5
ReturnLoss:
Gain:
12dBi
Power-Max:
100 W
Features:
Termination:
N Type Female
IngressProtection:
MountingType:
Bracket Mount
Height(Max):
4.016 (102.00mm)