KYOCERA AVX AQ115A221KA1ME
AQ115A221KA1ME
Part No.:
AQ115A221KA1ME
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0505 (1313 Metric)
Datasheet:
ShinYuaAQ115A221KA1ME.pdf
Description:
CAP CER 220PF 50V 0505
  • Related Categories
Package/Case:
0505 (1313 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
AQ
ProductStatus:
Active
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
A
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C
Features:
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.055 L x 0.055 W (1.40mm x 1.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)