KYOCERA AVX AQ11EA560GA1ME
AQ11EA560GA1ME
Part No.:
AQ11EA560GA1ME
Datasheet:
ShinYuaAQ11EA560GA1ME.pdf
Description:
CAP CER 56PF 150V 0505
ProductStatus:
Active
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
150V
TemperatureCoefficient:
A
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C
Size/Dimension:
0.055 L x 0.055 W (1.40mm x 1.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)