KYOCERA AVX AQ11EM8R2BA1ME
AQ11EM8R2BA1ME
Part No.:
AQ11EM8R2BA1ME
Datasheet:
ShinYuaAQ11EM8R2BA1ME.pdf
Description:
CAP CER 8.2PF 150V 0505
ProductStatus:
Active
Capacitance:
8.2 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage-Rated:
150V
TemperatureCoefficient:
M
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C
Size/Dimension:
0.055 L x 0.055 W (1.40mm x 1.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)