KYOCERA AVX AQ125A150JHJME
AQ125A150JHJME
Part No.:
AQ125A150JHJME
Datasheet:
ShinYuaAQ125A150JHJME.pdf
Description:
CAP CER 15PF 50V 0505
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
A
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C
Size/Dimension:
0.055 L x 0.055 W (1.40mm x 1.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)