KYOCERA AVX AQ137M3R0BA7ME
AQ137M3R0BA7ME
Part No.:
AQ137M3R0BA7ME
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
ShinYuaAQ137M3R0BA7ME.pdf
Description:
CAP CER 3PF 500V 1111
  • Related Categories
Package/Case:
1111 (2828 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
AQ
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
3 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage-Rated:
500V
TemperatureCoefficient:
M
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.102 (2.59mm)