PUI Audio, Inc. AS01506MS-SC15-WP-R
AS01506MS-SC15-WP-R
Part No.:
AS01506MS-SC15-WP-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaAS01506MS-SC15-WP-R.pdf
Description:
SPEAKER 1W 6 OHM 93 DB 650 HZ
Packaging:
Tray
Series:
AS
ProductStatus:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
Receiver
FrequencyRange:
650 Hz ~ 20 kHz
Frequency-SelfResonant:
650Hz
Impedance:
6 Ohms
Efficiency-dBA:
93.00
Efficiency-Testing:
Efficiency-Type:
Sensitivity
Power-Rated:
1 W
Power-Max:
1.2 W
PortLocation:
Top
Shape:
Rectangular
Material-Cone:
Polyimide (PI)
Material-Magnet:
Nd-Fe-B
IngressProtection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Ratings:
Termination:
Spring Type
Size/Dimension:
0.591 L x 0.433 W (15.00mm x 11.00mm)