PUI Audio, Inc. AS01508MS-SC15-WP-R
AS01508MS-SC15-WP-R
Part No.:
AS01508MS-SC15-WP-R
Datasheet:
ShinYuaAS01508MS-SC15-WP-R.pdf
Description:
SPEAKER .7W 8 OHM 91 DB 550 HZ
Packaging:
Tray
Type:
Receiver
FrequencyRange:
550 Hz ~ 20 kHz
Frequency-SelfResonant:
550Hz
Impedance:
8 Ohms
Efficiency-dBA:
91.00
Efficiency-Testing:
Efficiency-Type:
Sensitivity
Power-Rated:
700 mW
Power-Max:
1 W
Shape:
Rectangular
Material-Cone:
Material-Magnet:
Nd-Fe-B
IngressProtection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Ratings:
Termination:
Spring Type
Size/Dimension:
0.591 L x 0.433 W (15.00mm x 11.00mm)